Оголошення конкурсу на участь у проекті «Інноваційний університет і лідерство. Фаза IV: комунікаційні стратегії та відносини університет-школа»

Мета: підготовка двох груп академічних лідерів, що мають бажання та здатні впроваджувати сучасні комунікаційні технології в практики української вищої школи

Основна інформація
про оголошення конкурсу на участь у проекті
«Інноваційний університет і лідерство.
Фаза IV: комунікаційні стратегії та відносини університет-школа»

 

Назва: «Інноваційний університет і лідерство. Фаза IV: комунікаційні стратегії та відносини університет-школа».

За підтримки: Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща,  Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань.

Співорганізатори:

 • з польського боку - Варшавський університет, Ягелонський університет, Фундація Artes Liberales
 • з українського боку - Міжнародний благодійний Фонд " Міжнародний фонд досліджень освітньої політики", Спілка ректорів вищих навчальних закладів України,

Мета: підготовка двох груп академічних лідерів, що мають бажання та здатні впроваджувати сучасні комунікаційні технології в практики української вищої школи (жовтень 2018 р. група G), орієнтовані на вивчення та побудову нових моделей стосунків університетів  з різноманітними навчальними закладами середньої та професійної освіти (листопад 2018 р. група H).  і передбачає інтенсивне тренінгове навчання в Україні та Польщі та підготовку й реалізацію відповідних індивідуальних мікро-проектів.

Терміни реалізації: серпень 2018 року - травень 2019 року.

Головна ідея проекту в цілому полягає в ідентифікації потенційних лідерів змін в українських університетах, які знаходяться на середніх позиціях в академічній ієрархії та готові вже невдовзі взяти на себе відповідальність за хід модернізації української вищої школи. Саме для цих людей буде забезпечено високоякісний тренінг з впровадження сучасні комунікаційні технології в практики української вищої школи, вивчення та побудови нових моделей стосунків університетів  з різноманітними навчальними закладами середньої та професійної освіти, допомоги у створенні персональної мережі корисних та перспективних контактів, реалізації інноваційних мікро-проектів в своїх вищих навчальних закладах та університетських центрах, долучення до спільноти учасників проекту.

Схема реалізації проекту:

 • на попередньому етапі відбудеться Всеукраїнський конкурс претендентів на участь у проекті (конкурсна комісія включає співорганізаторів проекту з Польщі та України).
 • на першому етапі (в Польщі - Варшава та Краків) відбудеться тренінг (2 тижні) з проблематики відповідних модулів, а по його завершенні серія консультацій та індивідуалізованих зустрічей з представниками академічного менеджменту, органів державного управління, фондів, різноманітних навчальних закладів середньої та професійної освіти,  мас та  соціальних медіа та іншими стейкхолдерами в рамках проблематики модулів
 • на другому етапі (в Україні) учасники проекту за допомоги польських та українських консультантів готують мікро-проекти (як індивідуальні, так і групові) з удосконалення роботи своїх університетів, академічних центрів, або, навіть, всієї системи вищої освіти України в обраних напрямах
 • підсумком проекту виступає презентація підготовлених мікро-проектів та їх пропозиція Міністерству освіти і науки України, Спілці ректорів ВНЗ, власним університетам на підсумковій конференції в травні 2019 р. (з прикладами презентацій Фази І та  III можна познайомитися на сайті Міжнародного благодійного Фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» 

Претенденти на участь в обох групах мають в період до 16 вересня 2018 року (до 18.00) надіслати електронною поштою на адресу Міжнародного благодійного Фонду "Міжнародний фонд досліджень освітньої політики" (електронна адреса - finikov@edupolicy.org.ua) свої заявки на участь в проекті.

Заявка має містити:

 • CVкандидата українською та англійською мовами (з обов’язковим зазначенням своїх службових та особистих електронних адрес та телефонів )
 • Мотиваційний лист (з визначенням групи, на участь в якій претендує кандидат, та напряму майбутнього мікро-проекту)
 • Інформацію про особи чи особу, яка рекомендує кандидата (прізвище, ім‘я, по-батькові, місце праці та посада, електронна адреса та контактний телефон, дані інституції/ВЗО, що рекомендує кандидата) та скан рекомендаційного листа/листів.
 • Рекомендацію/рекомендації, які  мають бути надіслані з електронної адреси особи, яка їх надає.
 • Заповнену анкету за лінком: https://goo.gl/forms/SQje13Iob8giydgL2

Відбір учасників проекту буде здійснено на конкурсній основі організаторами проекту з української та польської сторони.